Czystek lekarski – dobre lekarstwo ziołowe

czystek lekarski do zaparzaniaZioła są w wielu przypadkach sprawdzonym środkiem leczniczym. Dobre poznanie ich właściwości pozwala na ich efektywne wykorzystanie. Przykładem jest tu czystek lekarski, mający dość szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie.

Co zawiera czystek lekarski?

Czystek (Cistus) to dość popularna roślina, które swoje właściwości lecznicze zawdzięcza w dużej mierze sporej zawartości polifenoli, które są dobrymi przeciwutleniaczami. Substancje zawarte w czystku lekarskim odgrywają ważną rolę w walce z wieloma chorobami.

Na co pomaga czystek?

Działanie czystka polega przede wszystkim na eliminowaniu wolnych rodników, które mają silne działanie utleniające, co jest niekorzystne dla organizmu w wielu aspektach. Oczywiście szerokie zastosowanie czystka nie sprawia, że jest on sam w sobie doskonałym panaceum na wszystkie schorzenia. Jednakże jako składnik diety, może on być jednym z elementów w jakiś sposób wspomagających leczenie stanów zapalnych, wysokiego poziomu cholesterolu, czy też wzmacnianie układu odpornościowego. Ponadto jego działanie może przyczynić się do poprawy ogólnego samopoczucia organizmu.

Czystek spożywa się w postaci naparu, jakim jest herbata z czystka. Można zaparzać suszone zioła, ale są też dostępne wygodne w użyciu gotowe torebki do zaparzania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zioła i produkty naturalne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *