Właściwości zielonego owsa

Stare przysłowie mówi „Zdrowy jak koń”. Skąd się wzięło? Trochę pół żartem pół serio można powiedzieć, że głównym pożywieniem koni jest owies i to on zapewnia im zdrowie i kondycję. Coś w tym jednak musi być.

zielony owiesBogactwo składników owsa potwierdziły także badania naukowców. Zielony owies zawiera dużo minerałów takich jak wapń, potas, magnez, sód, miedź. Dodatkowo zielony owies zawiera flowonidy, aminokwasy oraz krzem.  Kasza z owsa bogata jest w błonnik oraz witaminy z grupy B. wszystkie te składniki powodują, że powinniśmy owies na stałe włączyć do diety pod różnymi postaciami.

Ziele owsa

Zielony owies to owies zbierany przez okres 1-2 tygodni między kwitnieniem a zawiązaniem ziaren. Ma wtedy największe właściwości. Może być ususzony lub można sporządzić z niego wyciągi, nalewki.

Nalewka z zielonego owsa doskonale wpływa na układ nerwowy, pomaga walczyć ze stresem i depresją, dodaje energii.

Zielony owies ma bardzo duże właściwości profilaktyczne, więc powinni pić go wszyscy, którzy chcą się cieszyć zdrowiem i dobrą kondycją. Szczególnie jednak wskazany jest dla osób:

  •    starszych,
  •    cierpiących na zmiany zwyrodnieniowe,
  •    walczących z nadwagą,
  •    odczuwających dolegliwości żołądkowo-jelitowe,
  •    mających skłonności do kamieni nerkowych.

Wystarczy łyżeczka dziennie lub szklanka herbatki z owsa zielonego, by przywrócić zdrowie i podnieść odporność organizmu. Dzięki zawartości krzemu znalazł zastosowanie także w kosmetyce doskonale wpływając na cerę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zioła i produkty naturalne i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *