Zastosowania olejku manuka w schorzeniach skóry

Badania kliniczne wskazują, że olejek manuka może wykazywać dużą aktywność przeciwbakteryjną wobec szerokiego zakresu mikroorganizmów. Dlatego badacze uważają, że olej manuka może mieć korzystne działanie w wielu schorzeniach skóry, takich jak trądzik, wypryski, wysypka i swędzenie, drobne skaleczenia, otarcia, egzema, łuszczyca, skaleczenia, oparzenia słoneczne oraz ukąszenia owadów.

olejek manuka 10 ml - zdjęcieSugerowanym rozwiązaniem jest zastosowanie niewielkiej ilości łagodnego oleju manuka bezpośrednio na zmienioną chorobowo skórę trzy lub cztery razy na dobę. Do leczenia trądziku 1 lub 2 krople oleju manuka można dodawać do produktu używanego do mycia twarzy oraz do kremu nawilżającego.

Olejki manuka posiadają również właściwości, które mogą hamować rozprzestrzenianie się toksyn i zmniejszać reakcje na ukąszenia owadów. Ich działanie przeciwbólowe oraz właściwości przeciwzapalne łagodzą podrażnienia.

W przypadku ukąszeń owadów należy po prostu od razu zastosować olejek manuka bezpośrednio na miejsce ugryzienia. Jeśli korzystamy z olejku eterycznego, wówczas należy najpierw rozcieńczyć go w oleju migdałowym lub wodzie, ponieważ nierozcieńczone olejki eteryczne są bardzo skoncentrowane i mogą podrażniać skórę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zioła i produkty naturalne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *