Miód wiosenny czy jesienny?

Miód wielokwiatowy posiada niezwykłe właściwości zdrowotne, które są znane już od wieków przez gospodynie czy też medyków. Również dzisiaj coraz bardziej wzrasta trend powracania do natury, bazując na naturalnych produktach pochodzenia pszczelego. Smak miodu kwiatowego jest szczególnie cenny chociażby ze względu na to, że nektar był zbierany z licznych kwiatów przez wiele pszczół. Również kolor jest unikalny, ponieważ zebrany z wiosennych kwiatów przybiera jasny odcień, natomiast jesienny jest bardziej wyrazisty i ciemniejszy.

Miód wiosenny czy jesienny?

Miody wielokwiatowe są zróżnicowane pod względem zawartości składników odżywczych, ponieważ zależy ona od tego, z jakich roślin został zebrany nektar. Miód wielokwiatowy powstający na wiosnę jest lekki, odżywczy i bogaty w witaminy, co pomaga przy braku energii, uczucia przemęczenia czy też sprawdzi się do przywrócenia równowagi organizmu.

Co jeszcze dobrego dają miody wielokwiatowe?

Często używa się takiego miodu w profilaktyce chorób serca i wątroby, do zoptymalizowania układu pokarmowego. Natomiast miody wielokwiatowe z okresu jesiennego mają więcej enzymów i biopierwiastków. Nadają się do spożywania przy przeziębieniach, infekcjach dróg oddechowych oraz zmniejszonej odporności organizmu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zioła i produkty naturalne i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz