Miód manuka, niekonwencjonalne lekarstwo

manuka-ciemny-miodOstatnimi czasy, niezwykle wzrosło zainteresowanie niekonwencjonalnymi sposobami leczenia. Jednym z najbardziej popularnych subdyscyplin medycyny naturalnej jest apiterapia, a więc kuracja miodem.

W sklepach zielarskich, można znaleźć miody, z różnych kwiatów, drzew, jednak na szczególną uwagę zasługuje miód, pochodzący z krzewu manuka, który rośnie na terenach Nowej Zelandii i Australii.

Ten płyn, o bursztynowym odcieniu, posiada wiele wspaniałych właściwości. Mimo, że w rdzennych nowozelandzkich plemionach stosuje się miody manuka od wieków, to na terenach Europy odkryto go stosunkowo niedawno, bowiem niespełna dekadę temu.

Udowodniono, iż w jego skład wchodzi substancja o nazwie  methylglyoxal , a więc główną cechą miodu manuka jest działanie antybakteryjne, co sprzyja leczeniu chorób skóry, ale także, jak inne miody, jego stosowanie poprawia krążenie krwi, obniża ciśnienie, zwiększa wydzielanie żółci, zwiększa wytwarzanie nowych komórek krwi oraz korzystnie wpływa na układ immunologiczny organizmu, podnosząc jego ogólną odporność.

Miód manuka, zalecany jest również osobom, borykającym się z problemami trawiennymi, ponieważ dzięki probiotycznym właściwościom, reguluje gospodarkę flory bakteryjnej

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *